Cyfryzacja.

Postępujący rozwój multimedialnego świata, nieuchronnie doprowadził nas do procesu cyfryzacji informacji, ponieważ każda informacja multimedialna, musi być zapisana cyfrowo, aby została przekazana do odbiorcy. 26Troszkę z powątpiewaniem spoglądamy na tą technologię, ale nie ma się czego obawiać. Cyfrowy obraz w telewizji to, obraz o zupełnie innej jakości niż obraz analogowy.

Warto również zaufać cyfrowemu zapisowi obrazu, który umożliwia długowieczne jego przechowywanie, bez naturalnego ryzyka zniszczenia, czy zużycia oraz rys związanych z długotrwałym użytkowaniem. Zapisany cyfrowo film, to dzieło sztuki, które nie będzie wymagało ciągłej renowacji, podobnie jak cyfrowo zapisana fotografia.

Dzięki temu, taki obraz może być wielokrotnie odtwarzany, zachowując swoją jakość oraz przekazywany potomności. Cyfryzacja, to krok do długowieczności ludzkich dokonań. W multimedialnej rzeczywistości jest procesem koniecznym, niosącym wiele korzyści a obawy z nią związane, wynikają głównie z niewiedzy i strachem przed tym co nowe i mało znane.