Anonimowość w Internecie?

Na początku doby Internetu ludziom wydawało się, że w sieci mogą pozostać całkowicie anonimowy. Internet dawał poczucie indywidualności jednostki, która wyzwala się z powszechnie panujących zasad współżycia społecznego i może robić absolutnie wszystko pod pozorem uniknięcia związanych z tym konsekwencji i złudnej niekaralności. Doprowadziło to do rozwinięcia się internetowej przestępczości, na co szybko zareagował świat komputerowy.

Trzeba było stworzyć coś, co specjalnym organom zapobiegającym przestępstwom umożliwiłoby identyfikację użytkowników Internetu. Dlatego właśnie, cyfrowy świat stworzył adresy IP naszych komputerów pozwalające łatwo i szybko namierzyć właściciela komputera, z którego płyną niestosowne i niepożądane treści lub za pomocą, którego prowadzona jest niedozwolona działalność przestępcza.

Tak, więc nie jesteśmy zupełnie anonimowi w Internecie, choć nadal sieć stanowi dla nas azyl, w którym możemy kreować własny obraz na ten najbardziej przez na pożądany oraz tworzyć własną rzeczywistość, odmienną od tej, w której żyjemy, na co dzień.